Youth Peacebuilders Multipliers

Youth Ambassadors Network tarafından hazırlanan, Youth Peacebuilders Multipliers projesi, 7 ülkeden 26 kişinin katılımıyla 28.11–04.12.2016 tarihleri arasında Polonya’nın Nowe Kawkowo kasabasında gerçekleşti. Youth Peacebuilders Multipliers, yenilikçi eğitim araçlarıyla ve gençlik çalışanları için karmaşık kaynaklardan oluşan bir araç setini içeren bir platform oluşturmayı amaçlayan uluslararası bir projedir.

Süreç boyunca, Polonya ve İspanya’da iki yerinde eğitim ve çeşitli online toplantılar düzenliyoruz. 7 farklı ülkeden insanlar, kullanım için mükemmel bir açık kaynak platformu oluşturmak için bir araya gelecek. Ülkeler: Fransa,Polonya,İspanya,Makedonya,İngiltere,Türkiye,Macaristan

Katılımcı Yorumu;

Benim için projenin en unutulmaz kısmı Kawkowo’da bir ilkokulu ziyaret ettiğimiz zamandı. Oradaki çocuklarla birlikte olmak, bize gösterdikleri ilgi ve sevgi tüm duyguların ötesindeydi. Nasıl göründüğünün, hangi dili konuştuğunun, hangi milliyetten olduğunun ve bütün diğer ideolojilerin değerini kaybettiği bir noktadaydık. Onlar için hazırladığımız sunumlarımızla ülkelerimizi anlattık.Paralarımızı, kültürümüzü, geleneksel yemeklerimizi, Lehçe’yle benzer kelimelerimizi tanıttık ve oyunlar oynadık. Onlar da bize Lehçe ifadeler ve oyunlar öğrettiler.