WHEN? WHERE? WITH WHOM?

Youth for Peace/Gençlik için Barış” adlı gençlik değişimi Ermenistan, Gürcistan, Litvanya, Polonya, Rusya, Türkiye, İngiltere ve Ukrayna’dan çatışmaya uğramış toplulukların gençlerini ilgilendiriyor. Çatışmaları daha iyi anlamak ve birlikte öğrenmek, yaşamak ve birlikte hareket ederek çatışma dönüşüm sürecini başlatmak için güvenli bir alan yaratacağız.

AMAÇ VE HEDEFLER
“Youth for Peace/Gençlik için Barış” adlı gençlik değişimi, çatışma bölgelerinden gençler ve gençlik örgütlerine, barış eğitimi ve kültürler arası öğrenme yoluyla topluluklar arasında çatışma dönüşümü ve diyalog sürecine katılmayı ve birlikte yaşama ve öğrenme için güvenli bir alan sağlamayı amaçlıyor .

KATILIMCILARIN PROFİLİ
Gençlik değişimi Ermenistan, Türkiye, Gürcistan, Ukrayna, Rusya, Polonya, İngiltere ve Litvanya’dan 4 genç (18-26 yaş) + 1 grup lider içerecektir.

Gençlik değişiminin katılımcıları, çatışmaya uğramış topluluklardan veya çatışmadan etkilenen genç insanlardır. Katılımcıların seçim kriterleri:

  • 18 ile 26 yaşları arasında;
  • İngilizce konuşarak çalışabilir;
  • Meraklı, açık fikirli, çeşitliliği takdir eden ve birbirlerinin farklılıklarını öğrenmeye açık;
  • İnsan hakları, demokrasi ve kültürler arası diyalog değerlerini ve yaklaşımlarını öğrenmek ve uygulamak için motive olan;
  • Kişinin kendi eylemleri için sorumluluk duygusu, kişisel ve topluluk kalkınmasına bağlılık ve diğer katılımcılar ile etkileşime devam etmesi gerekir.

Türk katılımcılar için masraflar 170€’ya kadar karşılanacaktır.

Detaylı Bilgi: https://www.smore.com/rb9cb-youth-for-peace

Son Başvuru Tarihi: 3 April 2017

Başvuru için: http://tinyurl.com/lnzcbvr